julidoiiz julidoiiz
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

would you rather buy 2 cans of sauce for $3 or buy 2 cans of sauce for $4, but get one free?

Respuesta :

cdidz2008
cdidz2008 cdidz2008
  • 18-09-2020

Answer:

two cans of sauce for $3

Step-by-step explanation:

cuzngirl you get more I mean I'm probably wrong cuz like I don't really do this stuff but I also need points to post

Answer Link
Google817
Google817 Google817
  • 18-09-2020

Answer:

Buy both, that way so you can get 5 cans! If you want to get more cans for free, just steal them. But you can't actually get them for free because you'll have to pay a price:going to jail.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What proposition does Romeo present to Juliet?
Identify the inflection of the verb to relying
Which answers are examples of inductive reasoning? Choose all answers that are correct. (Points : 1) Peaches cost $0.95/lb at the local store. Sue is g
Shannon has a booth at the local farmer's market. She sells fresh tomatoes, green beans, and bell peppers at the following prices. Item Price tomatoes $1.65 per
plz help!Select the best analogy. satis : lack :: A. unus : one B. tenuo : wait C. totus : whole D. impleo : empty
why does 10-0=10 but 0/10=0
Which describe political achievements under the Ming dynasty in China? Choose all answers that are correct. (there can be more than one answer) A. Ming empero
according to the principle known as , genes that segregate independantly do not influence each others inheritance
Evaluate [(51 + 3) - 32] ÷ 9 • 2.
what economic gains and setbacks did Latin American countries experience after independence