queenlymimi
queenlymimi queenlymimi
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

if 3 3/4 lb cost 20.25 how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

anniechavarria
anniechavarria anniechavarria
  • 18-09-2020

Answer

ask your mom or dad jk its $5.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Answer this please (I thank)
Tours are designed to keep travelers safe. Identify the type of verbal used in the sentence and the word it modifies. infinitive: “designed” infinitive: “travel
In 1679, New Hampshire was established as a _______ colony
What makes Martin Luther King a hero of faith ?
if the probability of a win is 0.02, and the probability of a draw is 0.8, what is the probability of a loss? i have asked this once before and the person wh
After applying the composition / to the point (–5, 3), in which quadrant does the image lie?
Ensuring that authorities follow the processes laid out in the Fourth, Fifth, Sixth and Eighth Amendments is called A. exclusive due process. B. proper
By the 13th century, the _____ was the largest land empire at that point.
Triangle ABC is an obtuse triangle with the obtuse angle at vertex B. Angle A must be A) less than 90°. B) greater than 90°. C) congruent to angle B. D) congrue
Where are seeds produced in a plant