n3ge6a2f9a
n3ge6a2f9a n3ge6a2f9a
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

(02.02)The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost $4:

0202The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

maxwell890 maxwell890
  • 21-09-2020

Answer:

the answer is false

Step-by-step explanation:

Answer Link
cloufxycloufxy87
cloufxycloufxy87 cloufxycloufxy87
  • 08-10-2021

Answer:

It is True :)

Step-by-step explanation:

there are 16 pounds total and 4 x 4 = 16 so yes this is True, Hope this helps!  :)

Answer Link

Otras preguntas

Band A charges $600 to play for the evening. Band B charges $350 plus $1.25 for each ticket sold. -Write a linear equation for the cost of each band. please hel
Will someone please help me solve this? A girl scout troop sold cookies. If the girls sold 5 more boxes the second week than they did the first, and if they dou
A complete graph is defined as what ???
Please help. An explanation would be helpful.
Brainstorm a list of five or six indicators of success for the American Dream. How can you measure whether it's achievable?
help plz ASAP.......
How does long term memory differ from short term memory
Layla and Carson work at the same store. Last week, Layla worked 8.75 hours, which was 25% of the amount of the time that Carson worked. How many hours did Car
ASAP SPANISH HWElla (bailar) todos los sábados. (not baila cause i got it wrong)Christina Aguilera _______ como jueza en el programa de televisión "The Voice
What is most characteristic of the "Great Compromise" of the Constitution? 1.)A one-house legislature was proposed. 2.)The U.S. legislative branch should be mad