Lorymeneus08
Lorymeneus08 Lorymeneus08
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 15-ounce package of pistachios cost 5.99. What is the cost per ounce?

Respuesta :

EJsPrincess
EJsPrincess EJsPrincess
  • 18-09-2020

Answer:

$0.39

Step-by-step explanation:

39¢

5.99 ÷ 15 = 0.39

Answer Link

Otras preguntas

SET is to DISHES as CANTEEN is to ................... Please try and help me
Rename the number 780000 = 78
How might that have affected life in medieval europe?
what is y+5x=6 solve for y
When is the difference of two decimals an integer
what i want to know is what is -x=-3+2
what is the difference between the 8th multiple of 8 and the 5th multiple of 8
Expand and simplify (x+2)(x+3)
Draw up an action plan to address homelessness
What limits does article 12 place on the King's power to tax?