ahthq27icz ahthq27icz
  • 20-09-2020
  • Mathematics
contestada

bought 8 gallons of gas for $22.32 how much would I pay for 11 gallons

Respuesta :

stecklerlevip2pye6
stecklerlevip2pye6 stecklerlevip2pye6
  • 20-09-2020

Answer:

$30.69

Step-by-step explanation:

22.32/ 8 = 2.79

11 x 2.79 = 30.69

Answer Link

Otras preguntas

can any one help meeeeeeeeeeeeee
which opening sentence create a mood that is similar to the mood of this landscape?
The seventh-grade students at Charleston Middle School are choosing one girl and one boy for student council. Their choices for girls are Michaela (M), Candice
Select the correct answer. Victor solved this inequality as shown: Step 1: 3x − 5 > x + 5 Step 2: 2x − 5 > 5 Step 3: 2x > 10 Step 4: x > 5
Do you know the answer to this
Which spice from the Spice Islands was of particular importance to the Dutch?namon c. nutmeg b. cloves d. ginger Please select the best answer from the choices
1. At a price of $15 a unit, how many units are consumers willing to buy? 2. At a price of $5 a unit, how many units are suppliers willing to supply? 3. What is
Solve the following inequality algebraically: -2 less-than x/3 + 1 less than 5 a. Negative 9 greater-than x greater-than 12 b. Negative 9 less-than x less-than
The Sumerians have been given credit for inventing the cart, the wagon, the chariot, and a new technology to make pottery. All these inventions are related to w
For function f(x), which pair of limits would verify the existence of a vertical asymptote at x = –1?