power4415
power4415 power4415
  • 20-09-2020
  • Mathematics
contestada

17 lbs of apple cost $85. how much would 26 lbs cost

Respuesta :

haley567828
haley567828 haley567828
  • 20-09-2020

Answer:

5.2

Step-by-step explanation:

I hope this works :)

Answer Link
madison2014nc
madison2014nc madison2014nc
  • 20-09-2020

Answer:

Hi there!

Your answer is;

26lbs of apples cost $130

Step-by-step explanation:

17lbs = $85

/17 to determine cost per pound

1lbs = $5

×26 to determine cost per 26lbs

26lbs = $130

Answer Link

Otras preguntas

Square root of 66532
what was one result of the treaty of Paris of 1783
A proofreader read 195 pages in 7 hours to the nearest hundredth what is her reading rate in pages per minute
The sum of two numbers is 436. The larger number is 3 times the smaller number. What are the numbers?
Which of the following equations graphs as a vertical parallel to the y-axis
The most important factor in successful new-product introduction is a good match between the product and market needs. a. true b. false
Given that the line l is parallel to line m, find x
Find an acute angle whose sine is 0.52
how many moles are in 1.204 x 10 to the 24th atoms of carbon
The sum of two numbers is 53 . The larger number is 15 more than the smaller number. What are the numbers?