Jasminluv123
Jasminluv123 Jasminluv123
  • 16-09-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a sprite can if the pack of 12 cans cost $15.50?

Respuesta :

jbeebzmasta
jbeebzmasta jbeebzmasta
  • 16-09-2016
$1.29 is the unit price per can
Answer Link
Аноним Аноним
  • 16-09-2016
The unit price is $1.29
Answer Link

Otras preguntas

The sum of two consecutive even integers is -118 find two integers
A bike travels at a constant speed of 4.0m/s for 5 seconds. How far it goes ?
748,722.78 round to nearest1,000
how do you solve the equation n over 3 -8= -2
Marcy played the piano for 45 minutes. She stopped playing at 4:15 p.m. At what time did she start playing the piano?
Shoes were 20% off the sale price was 19.60 what is the original price?
[tex] x_{123} x^{2} x_{123} x^{123} \leq \geq \geq \neq \pi \alpha \left \{ {{y=2} \atop {x=2}} \right. \int\limits^a_b {x} \, dx \lim_{n \to \infty
How do living things affect one another ?
16³-16×3-(9+6×3) simplify
What is the solution for 5-2x=12