Ashleyvictoryke Ashleyvictoryke
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theo's mom broght a eight-pack of juice boxes at the store for $4. fin the unit rate for the juice boxes.

Respuesta :

ej28 ej28
  • 20-09-2016
each juice box cost 50cents a piece
Answer Link

Otras preguntas

A man who is 40 years old wants to begin exercising daily calculate his target heart rate
when is using the median more useful
role of mulluscus in soil
In China, what was the purpose of foot binding? A. to help women get jobs B. to attract lower-class men C. to allow husbands to confine their wives D. to c
help Like NOW!!! write the correct form of the verb in parenthesis. 1. Je___________ quand je mange beaucoup (grossir) 2. tu ne __________ pas tes devoirs tous
I need help on 5 ONLY
Business owners generally paid low wages in factories because A. government regulation lowered production costs. B. they wanted to maximize worker productivity.
Select the correct answer. What is the correct interpretation of the following lines from act IV, scene II, of Twelfth Night? MALVOLIO: I say this house is as d
You purchase a piece of artwork for $32,000. The artwork increases 14% in value for ever year of ownership. 1) Determine the value of the art after 1 year. 2)
Read this excerpt from "The Gettysburg Address." …we here highly resolve that these dead shall not have died in vain—that this nation, under God, shall have a