Seudónimo Seudónimo
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

The ratio of the cost of a tennis racket to tennis balls is 18:1. If a can of balls cost $5.35, what is the cost of the racket?

Respuesta :

us2040
us2040 us2040
  • 20-09-2016
(18) times (5.35) equals 96.3
Answer Link

Otras preguntas

please give me an answer and ill give brainiest to the best one
3. How does the author’s comparison of the teenage brain to driving a car contribute to the central idea of the text? A. It stresses how complicated the inner
Which point represents the unit rate? What is unit rate?​
pls help! will give brainlist! parts of New Orleans is currently below sea level and continues to sing each year. NASA imagines shows that One part of the city
Anyone know answer?!
If f(x) = x-2/x+1, then f(n+1)) is equal to
What is Costco Base?
If n is an integer and n×10 is a negative number, which of the following statements must be true? n < 0 n > 0 n = 0 None of the above.
Graham buys 15 pens for $12.75. What is the unit price per pen? Later, at another store, Graham finds 20 of the same pens priced at $17.40. Which offer has the
Topic: Importance and impact of sugarWhat are the main ideas? What do I know about this topic? (at least 7 descriptions) *AP WORLD HISTORY*​