sammmygarcia123 sammmygarcia123
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

carol bought 8 identical boxes for a total of 3.60$. how much did each box cost? which statement would you use?

Respuesta :

Pichu15
Pichu15 Pichu15
  • 20-09-2016
You just divide the 3.60 by the eight and then you get 45 cents for each box.
Answer Link

Otras preguntas

What is Frederick Fleet and Third Officer Pittmans relationship in titanic officer swears wreck due to company's neglect
Pls help it is khan academy pls and thx! :)
help por favor and ill love you forever <33
John Bought 1 pound of potatoes and 3 pounds of tomatoes at the grocery store he paid a total of $11.75 if the potatoes cost $2.48 per pound what is the cost of
10 Rolando purchases 13 shares of COIN at $325 per share. If he sells the shares at $365, what is the percent growth on his investment? * 5.2% 12.3% 42.2% 47.5%
Read the passage. Rusty climbed the worn rungs of the ladder up to the hayloft in the old barn. Which sentence could appear after this one and create a spooky f
what is the value of 8 3/5 + (-4 2/5) - 11 1/5​
I just need help out on number 9
which line has a slope of -1/2? A.) line d B.) line c C.) line b D.) line a
explain what criminal case is