mal19 mal19
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

Six oranges cost $5.34. How muck money does one orange cost

Respuesta :

Bethany22150
Bethany22150 Bethany22150
  • 20-09-2016
0.89 cents for each orange
Answer Link
nikkininja1416 nikkininja1416
  • 20-09-2016
$0.89 a orange.  5.34/ 6 equates to 89 cents
Answer Link

Otras preguntas

what is a situation in which a compulsion might be implicit?
Name the algebraic property demonstrated in the example below: If x = 3 and 3 = y, then x = y.
what was the Incas greatest contribution and why ???
In _____, the desired genes from one organism are combined with genes of another organism, resulting in a new combination of genes. hybridization recombinant DN
1. Return to Chapter 16, “Still Knitting,” and find a statement of Madame Defarge that clearly represents her views on the revolution. Record the quotation and
Among the Pueblo peoples of the American Southwest, Kokopelli was a a. sacred chamber in the ground. b. ceremonial basket. c. figure of a dancing piper. d.
what form of government was represented by Egyptian pharaohs
Name the algebraic property demonstrated in the example below: If x = 3 and 3 = y, then x = y.
Which of the following is the best reason to rest muscle groups between workouts? a. it allows the muscle to store energy b. it allows you to focus on other mu
Return to Chapter 16, “Still Knitting,” and find a statement of Madame Defarge that clearly represents her views on the revolution. Record the quotation and exp