Respuesta :

Answer:

0.24$

Step-by-step explanation:

Each egg costs 1/12 of 2.88.

So either you multiply 2.88 by 1/12

or you divde 2.88 by 12

Answer:

0.24

Step-by-step explanation:

you would divide 2.88 by 12 hope this helps.