camilacepeda583
camilacepeda583 camilacepeda583
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Hillary paid $8 for 12 donuts. What is the approximate unit cost of each donut​

Respuesta :

nadiaaaa828
nadiaaaa828 nadiaaaa828
  • 16-10-2020

Answer:

$0.67

Step-by-step explanation:

Divide 8(dollars) by 12 (donuts) and you get  0.66666666666666666666666666666667

But, round it and you get .67

Answer Link

Otras preguntas

what is the expression of The product of 4 and a number , then increased by 8.
what is the complete predicate and simple predicate ? We walked to the park. My brother Ken collects old stamps. I cooked a delicious meal. Mom works hard all d
Fitness can be achieved only through? a frequency B endurance C resistance D accuracy
for freinds share 32 tokens at the arcade .if they share them equally ,what fraction of tokens will each person get?               how many tokens will each per
what led to the start of early civilizations
calculate the tax levied on property based on assued value.round to the nearest hundredth. $75,000 market value 80% assessed value $1.7
How do you solve 7x-5=30?
what is the expression in exponential form of (√10)^3 ?
How to write 3.17 In word form?
You have three bags, each containing two marbles. Bag A contains two white marbles, Bag B contains two black marbles, and Bag C contains one white marble and on