caidenj
caidenj caidenj
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Three milkshakes cost $9.75 at this rate how much do two milkshakes cost.

Respuesta :

Animakiir
Animakiir Animakiir
  • 16-10-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

$9.75 / 3 = 3.25 , so $3.25 x 2 is $7.50

Answer Link
Taniyia
Taniyia Taniyia
  • 16-10-2020

Answer:  i tried solving it but i did not give me a answer srry

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does specialization allow for a higher standard of living?
What is one possible result of anorexia nervosa?
What problem will result from even slightly higher global temperatures?
Is an equation used to compute probabilities of continuous random variables
A twenty-eight-year-old woman is on the verge of a big promotion at work. because she didn’t finish college until she was twenty-five, she wonders about getti
Which of the following is a nonmetal? A. Cd B. Te C. Mg D. Ne
What does “j pdf3 nu gtks3ytb” If 3=e j=I d=o p=l k=u s=d y=n b=s n=m u=y g=s t=t f=v?
According to the census bureau, ____ million people live in poverty in the united states.
Which statements accurately describe Teresa of Avila chose all of the correct answers. _________________________ A. She was exicuted for heresy in 1622 B. She
What does historians need to determine the authenticity of a soure in order to?