pinkslimer1708
pinkslimer1708 pinkslimer1708
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $3.30. What is the unit cost?

Respuesta :

chuizhen09
chuizhen09 chuizhen09
  • 16-10-2020

Answer:19.8$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which transition word introduces an exception or contradiction? Besides Evidently Furthermore However
Marina earns $15 for 1 hour of babysitting, $23 for 2 hours of babysitting, and $31 for 3 hours of babysitting. Write a function to describe the sequence. REALL
Round 39,607 to the nearest hundred
How many slave and free states were there in 1820
write a fraction equal to 3/5 that has a denominator of 10 then write a fraction equal to 1/2 that has a denominator of 10
I'm so glad the air conditioner broke on a day where the temperature only hit 100 degrees. What is the verbal irony in this statement? Who wouldn't be glad to h
What important resource do Qantas move? a. solar power b. oil c. water d. natural gas
Why was neutrality a difficult policy for the United States to maintain?
What unions were open to African Americans?
Tom ate 4/5 of a 300g bar of chocolate . How many grams of cholate did he eat and how do u work out plzz show me