1dxne1
1dxne1 1dxne1
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Granola costs $2.79 for a 16.4 ounces box. How much would it cost for a 25 ounce box.

Respuesta :

AtmcMnty
AtmcMnty AtmcMnty
  • 16-10-2020

Answer:

4.25

Step-by-step explanation:

25 divied by 16.4 = number i dont wanna type

that number times 2.79 = 4.25

hope i somewhat helped

Answer Link

Otras preguntas

Free Response Question A. Identify the major religion and the ethnicity in the documentary Fordson: Faith, Fasting and Football. (4 pts) B. Describe the town of
The role of DNA segment that do not code for proteins
Water was carried to homes and baths through __________ channels. A. mud B. dirt C. brick D. steel
Please answer this, The question is below............................................................................. .........
Alpha Co. is paying a $.72 per share dividend today. There are 138,000 shares outstanding with a par value of $1 per share. As a result of this dividend, the:
Which of the following is NOT true about menstruation? A) It is the discharge of the uterine lining. B) It is the discharge of semen from the penis. C) It usual
The Bill of Rights was ___. A) all of these B) demanded by those considering ratification of the Constitution C) none of these D)the first ten amendments to the
Which choice is equivalent to the product below? v2.58 O A. 4./20 O B. 4/5 O C. 16.15 O D. 8/10
do my teeth look straight? answer asap
Tastes associated with caffeine, quinine, or aspirin are detected primarily by ________ taste receptors.