rosalyn1785 rosalyn1785
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

Look at image Please help I’m struggling

Look at image Please help Im struggling class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 17-10-2020

Answer:

.75 per 1 apple

Step-by-step explanation:

A unit rate has only 1 of the item in the denominator

12 apples and 4 apples are not 1 of the item

$.75/ 1 apple is a unit rate

Answer Link
whitney18b
whitney18b whitney18b
  • 17-10-2020
.75 an Apple

have a good day
Answer Link

Otras preguntas

Two coils close to each other have a mutual inductance of 32 mH. If the current in one coil decays according to I=I0e−αt, where I0=5.0A and α=2.0×103s−1, what i
in the given figure AD is median. prove that ar(triangle ABD) = ar(triangle ACD)
What’s the greenhouse effect? A. The trapping of warm air in cities B. Human caused global warming C. The regulation of atmospheric and surface temperatures D
hi can someone please help? I appreciate it!
What did the Natchez tribe use for housing
in what FBLA region is Arkansas included​
Need help with this too
What can local offices do in a unitary system of government
Wich atom in a water molecule is “greedy” for electrons, giving it a negative charge ?
Which one is greater 3/4 or 13/16