tiffyqueene709 tiffyqueene709
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jeremy bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price?

Respuesta :

ericaklin11
ericaklin11 ericaklin11
  • 17-10-2020

Answer:

$0.90

Step-by-step explanation:

you would divide it by 5

$4.50/5=$0.90

hope this helps

brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Three of 25 students in an art class are left-handed. in another words, 12% of the students in the class are left handed what does number 3 represent​
complete the following sentences with the structure of the conditional zero please help me it's urgent
how does race affect health?
Who do you think had the greatest impact on the Protestant Reformation? Luther, Calvin, or Henry VIII? Why? THERE IS NO WRONG ANSWER! GIVING BRANLIEST :)!
change it into negative form:Some young people understood that violence is wrong?​
Help!!! Please!!! I’ll mark you brainliest first person to answer!!! :)
Explain this method (Froth floatation method)..........​
I need help thanks please!
Is the narrator a hero or an anti-hero? Does Orwell want us to feel comfortable with him, or uncomfortable? In shooting an Elephant.
Does 3 (x-1) = 2x + 9 have one solution, no solution, or infinite solutions?