bryantouvelljr2007
bryantouvelljr2007 bryantouvelljr2007
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of four Powerade cost if they cost $3.88 each

Respuesta :

codandgtamaster888
codandgtamaster888 codandgtamaster888
  • 17-10-2020

Answer:

$15.52

Step-by-step explanation:

first unit rate means the original amount so the question isn't wrote right but 4 Powerades for $3.88 each would equal $15.52

Answer Link

Otras preguntas

What is a miachondria
A packages of 4 socks cost 27.56 what is the unit rate
How do you say: “they bathe, shave and put their clothes on” in Spanish ?
tion 18 of 20 : Select the best answer for the question. 18. What type of writing is most similar to an autobiography? A. Short Story B. Memoir
I need help plezz ╥﹏╥
Select the command that Eva would most likely use to instruct her friend about how to bake a cake. A. Ponga los huevos en la batidora. B. Pones los huevos en la
☰ Question (part 1 of 2) This is a two-part question, make sure you answer both parts: Flo Tilla is pedal boating on Lake Azui. She starts back toward the doc
Many stories feature a hero who behaves honorably and fights for good. These same stories often include a villain who behaves selfishly and stands at odds with
What is the purpose of news writing? a. to report hard news in newspapers c. to send information to television b. to send information to the radios d. all of th
Can someone help me with this asap please, thanks!