hiiiiiiiiiiiiiii89 hiiiiiiiiiiiiiii89
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

Pampered Pooch charged $10 for 2 hours of doggie daycare and $20 for 4 hours. What is the unit rate? Show your work.

Respuesta :

Cozmostar2006
Cozmostar2006 Cozmostar2006
  • 17-10-2020

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

1=$5 so 2 hours = 10 SO 4hours ×$5= $20

Answer Link
jesus0042
jesus0042 jesus0042
  • 17-10-2020

Answer:

$5 per hour

Step-by-step explanation:

hope this helps :D

cheers man

Ver imagen jesus0042
Answer Link

Otras preguntas

Which element of a short story is most important in "The Open Window"? (A) characterization (B) language (C) plot (D) setting (E) symbolism (F) theme
The sumerian's estabilidad a form of writing known as?
A clock has a face with a radius of 11.5 centimeters. What is the approximate circumference of the clock? A. 72.22 cm B. 36.11 cm C. 3.66 cm D. 18.06 cm
When does a protostar become a main-sequence star?
what russian forest is the size of the u.s
The bulk of the atp for aerobic exercise comes from the oxygen-requiring process of _____.
What are the coordinates of the missing vertex?
identify the careers that require a college degree
the speaker (implied/inferred) that the audience should be more vocal, but at least one person (implied/inferred) that he meant the opposite. circle the correc
What jobs did grant have outside of the military before the civil war