Seudónimo Seudónimo
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

how to do this question plz ​

how to do this question plz class=

Respuesta :

jennatayleah jennatayleah
  • 17-10-2020
She would buy 8 3-pack cartons and 2 singular cartons. You multiply the prices for each (.9x8 + 2(0.38)), she would spend $7.96.
Answer Link

Otras preguntas

Please help I do not understand
Which event is an example of science helping engineering? A. A new type of telescope helps people learn new facts about comets. B. A new type of computer makes
What type of army did Moses set up and why? What were the benefits of such an army? (What was it modeled after - and WHY?)
which of the following graphs could be the graph of y=-4x-5 circle the letter of your answer AND EXPLAIN YOUR CHOICES Please look at both pictures
Which equation has a slope of 4 and contains the point (2, 3)?
Which sentence is most likely from a fictional story? A. Napoleon's most trusted commander, Marshal Ney, can be blamed for the French defeat at Waterloo because
whst is full form of IPO.​
Arnold and tina are playing a number-guessing game. Arnold asks tina to think of a positive number, triple the number, square the result, and then add 7. If Tin
Is anybody up to help with homework answer ASAp
i don't get it by the way the orange is F