Respuesta :

Answer:

The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.

Step-by-step explanation:

8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz  ---- (round to 1.3)

6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz