thebaileyhome3
thebaileyhome3 thebaileyhome3
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

Four pounds of apples cost 3.88. what is the price per pound
I need this done asap!!!!
WILL give brainliest!

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-10-2020

Answer:

0.97 cents

Step-by-step explanation:

4/3.88=0.97

price per pound=0.97 cents

BRAINLIEST APPRECIATED!

HOPE YOU ARE HAVING A GOOD DAY!

Answer Link

Otras preguntas

What is one example of boyles law
Note: Figure is not drawn to scale. If m1 = 26° and m2 = 11°, what is m3? A. 154° B. 143° C. 169° D. 128°
13 is 26% of what number
What is the metric unit for weight?
which ocean is closest to the north pole?
A(n)__________ is a group of people who share a common culture and ancestry. cultural diffusion ethnic group cultural diversity culture region
Nick walked 6 miles in 2 hours. At that rate, how many miles can Nick walk in 3 hours? please explain and give the answer:)
Write a for and agains essay about music awards. (100-120 words) Please I have this homework for tomorrow!
The United States refused to join _____ following World War I. A. the Warsaw Pact B. the Triple Entente C. the League of Nations D. the Axis powers
What elements does the compound iron oxide (Fe2O3)have