gp739678
gp739678 gp739678
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jason spent $20.00 on Takis. If each bag of Takis cost
$2.50, how many lunches did he buy?

Respuesta :

regina230 regina230
  • 19-10-2020

Answer:

8

Step-by-step explanation:

20.00 divided 2.50 = 8.

Answer Link
mterranova
mterranova mterranova
  • 19-10-2020

Answer:

8

Step-by-step explanation:

$20.00/$2.50 = 8

Answer Link

Otras preguntas

What was the combined effect of the Indian Removal Act and the Trail of Tears? A.) Most Native Americans from the Southeast were forced to give up their lands.
The United States’ annexation of the Philippines after the Spanish-American War was an example of what? A Democracy B Imperialism C Diplomacy D Monarchy
Compare and contrast the river valley civilizations
who was marx's chief collaborator and friend throughout his life?
A 12kW motor moves a 1000kg car at what constant velocity, if the motor applies a force that equals 2000N? Also, of the motor for 2.75s, what amount of work has
what is an antonym for purchase?
Adriano runs a website that helps writers write better stories. Every month, Adriano receives a subscription fee of $5 from each of the subscribers to his websi
please help me asap!
David found that water can be created in a lab by burning hydrogen gas in air. He concluded that water is not a compound because only hydrogen was used to form
Gary ordered 30 pizzas for a party. 60% of the pizzas have 12 slices each. The remaining 40% of the pizzas have 10 slices each. Complete the model. Then comple