sarahashford229 sarahashford229
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

If the sour patch kids cost 3.99$ and Nichole decided to buy 1.5 pounds of sour patch kids how much will it cost?

Respuesta :

alasiareed
alasiareed alasiareed
  • 19-10-2020

Answer:

How much does it cost per pound because if it’s just $3.99 per pound then it’ll cost $3.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

students picked 144 ounces of strawberries to make strawberry jam how many pounds of strawberries did they pick
The fact that the majority of human newborns weigh around 7 pounds is reflective of ________________.
Help me with this one plz
What minimum radius must a large conducting sphere of an electrostatic generating machine have if it is to be at 20000 V without discharge into the air? How muc
Elisa antigen detection prelab how does the immune system protect us from disease?
in addition to paying $100 per month for health insurance, Janine is responsible for paying her first $500 of medical bills every year before her insurance cove
in addition to paying $100 per month for health insurance, Janine is responsible for paying her first $500 of medical bills every year before her insurance cove
One number is bigger than another by 406. If the bigger number is divided by the smaller one, you’ll get the quotient 3 and remainder 66. Find the numbers.
In what way did a growing sense of nationalism revolutionize eastern europe in the early 1800s?
A group of scientists are studying a crab. After comparing the crab to other crabs and testing its DNA, the scientists think they have found a new species of cr