teamlewiswins teamlewiswins
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

Margaret bought 40 ounces of bananas for $5.00. How much did Robert pay for 12 ounces?

Respuesta :

bxbyk101
bxbyk101 bxbyk101
  • 19-10-2020
it’s 57.23 dhe paided for
Answer Link
iamjamyaa iamjamyaa
  • 19-10-2020

Answer:

$2.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During which change of state would the volume of a substance increase the most? O deposition O melting O vaporization O sublimation
If Ryan walks 5 miles in 100 minutes then how far away walk in 113 minutes
Transfer of thermal energy between air molecules in closed room is an example ofconduction convection radiationAnswer and I will give you brainiliest ​
why did Vincent oge's rebellion fail​
If you want to include closing costs of 5% with your down payment, how much additional money must you save per month?
the gravitational acceleration on Earth is 9.8m/s^2 what is the weight of a car on earth if the mass is 1360
i have no idea what to do can someone pls help me quick
I need help with number 15 and 18 it’s due today please help me!
Select the answer that accurately describes why a coastal mountain range has different climates on the windward (wind‑facing) and leeward (wind‑sheltered) s
Cho S là ngoại diên của khái niệm con người, p(x,y) = x yêu thương y. 1) Viết các phán đoán sau đây dưới dạng công thức: a) Nhiều người yêu thương A. (Thay A