marciaschendel106 marciaschendel106
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

Mr ,Smith buying pens and pencils for his classroom.Pens (x) cost $5 per pack and pencils (y) cost $4 per pack-he needs to spend $40 or more to get free shipping

Respuesta :

sdicnSDkfblkdbdfkk
sdicnSDkfblkdbdfkk sdicnSDkfblkdbdfkk
  • 19-10-2020

Answer:

breathe in

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

7. He is friendly to all the animals in the forest. which one is verb and which one is adjective​
Question 8 Multiple Choice Worth 1 points) (03.07 MC) Read and choose the correct option to answer the question. To whom would the following directions apply? N
state how the use of harmful substances for crop farming may affect food production​
Which law of logic is used to make the conclusion?
Use the drop-down menus to complete the statements. This ritual is known as This was done by foreigner dignitaries to recognize the
Please help with this I’m confused
g(x) = x - 6 Domain of g:
What is a 2 step equation that equals 6?
someone help please!!
What do you already know about story elements?