abbymax144 abbymax144
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells an 18 ounce container of peanut butter for $3.28. What is the cost per ounce (unit price)?

Respuesta :

adanmamilton adanmamilton
  • 19-10-2020

Answer:

18 cents

Step-by-step explanation:

3.28/18 = .18

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER THIS ASAP!!!!
Need help with question 4 :(
pls help I don't understand! Kara is painting flowerpots. She uses 1/3 cup of paint for each flowerpot. How many cups of paint does Kara use for 2 flowerpots?
9. Generations are the offspring, or progeny, of common_______
30 POINTS!!!!! PLEASE ANSWER DUE FRIDAY 1. The Bolshevik Revolution of 1917 in Russia was caused in part by * a forced famine in Ukraine the failure of Czar Nic
What does this model represent
Is this correct???????
Renewable energy resources include * O all of the above O moving water O biomass O wind
PLS HELP ME FIND MEASURE AED
HELPPPPPP PLSSSS. you need to put in the correct version of quel