jazlynchacon jazlynchacon
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada


Dylan mowed three lawns for $45. Determine the cost per lawn

Respuesta :

daisyg2005dukes
daisyg2005dukes daisyg2005dukes
  • 19-10-2020

Answer:

$15

Step-by-step explanation:

Dvide 45 by 3 to get 15.

Answer Link
Sp1cyRamen
Sp1cyRamen Sp1cyRamen
  • 19-10-2020
Answer: $15 per lawn

Explanation: If he mowed 3 laws for $45, you need to do 45 divided by 3 which equals 15 to find out he makes $15 per lawn.
Answer Link

Otras preguntas

I need help with 7th grade surface area plsss
PLEASE HELP!!! 100 points!!! Suppose that baby grand piano cost $8000 and looses 15% in value each year. What would be the value of the piano in 12 years? Roun
The picture says everything, ty
For brainiest:):):):):):):):)
Write the Meaning in Your Own Words?
characteristic of an instituion
I need help with is question. May someone answet auicko
EITHER IMOR THIS MAKES NO SENSE SO SOMEONE WANNA SLIDE A LITTLE HELP
0f the 64 students in grade five, 3/8 of them either walk or ride a bike to school. The rest take a bus. How many fifth graders take a bus to school? *
A healthy individual is a carrier of a lethal allele but is unaffected by it. What is the genotype of this individual?