Destanee07 Destanee07
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. 3 apples cost $1.26. How much does 1 apple cost?

Respuesta :

asnody23 asnody23
  • 19-10-2020

Answer:

=$0.42

Step-by-step explanation:

Divide 1.26 by 3 and you'll get $0.42

Hope this helps (:

Answer Link
lbrenteria
lbrenteria lbrenteria
  • 19-10-2020
1 Apple cost 0.42 cents 0.42 times 3 :)
Answer Link

Otras preguntas

What were the positive and negative effects of Egypt being imperialized by Britain.
if 10+3x-7x=6 what does x equal
Estimate 49% of 162. Use mental math to calculate 49% of 162. ???
if 10+3x-7x=6 what does x equal
Estimate 49% of 162. Use mental math to calculate 49% of 162. ???
if 10+3x-7x=6 what does x equal
if 10+3x-7x=6 what does x equal
What is .725 as a fraction
if 10+3x-7x=6 what does x equal
who over threw the nobles with the support of common people