loganscarlett2006
loganscarlett2006 loganscarlett2006
  • 20-10-2020
  • Mathematics
contestada

if you could buy one bulb of elephant garlic for $2 than how amy can you buy with $8

Respuesta :

cookiedragon03
cookiedragon03 cookiedragon03
  • 20-10-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

2 = 1

4 = 2

6 = 3

8 = 4

8÷2=4

Answer Link

Otras preguntas

why are transgenic bacteria used to produce insulin? help, please!
I WILL MARK BRAINIEST It showstopper answers I got wrong so please answer correctly and don’t give me answers I already put thanks
urgent please!!!!!!!!!!
Plants; symbiosis 9 Which of the following types of organisms perform photosynthesis? * IS A producer A primary consumer A herbivore A detritivore
3. Of the bones above, which bone is most commonly found in the limbs?
6,000,000,000,000,000
An advantage of using cell models when studying cells is that the cell models-
He who, being of weak faculties [abilities], develops the wisdom of the first path with a dull insight is reborn seven times at most; after seven rebirths in st
yoooooooooooooooooooooooooooo
Why were unions successful in the fight for workers’ rights?