ummmhelpmeh ummmhelpmeh 20-10-2020 Mathematics contestada Mary is making pillows for her Life Skills class. She bought 2.5 yards of fabric. Her total cost was $15. What was the cost per yard? $10/yard $6/yard $7.50/yard