dhjefeedudd
dhjefeedudd dhjefeedudd
  • 20-10-2020
  • Mathematics
contestada

you are going to buy pencils and notepads for 3 classes. If there are 12 students in each class, about how many cents in total are you spending

Respuesta :

Laurenmoore1
Laurenmoore1 Laurenmoore1
  • 20-10-2020
36 multiple 12 times 3 = 36 and that’s how u get your answer
Answer Link

Otras preguntas

What ratio is equivalent to 6:4
Peter wants to purchase pizza pies and breadsticks for a party. The cashier tells him that pizza pies are $8 each and breadsticks are $5 each. Peter cannot spen
you watch x minutes of television on Monday, the same amount on Wednesday, and 30 minutes on Friday. write an expression in simplest form that represents the to
which number would come next in the pattern? 8,800, 80,000, 8,000,000
Consider the genetic cross for sex in humans. XX is female and XY is male. A family has 4 children, all girls. What are the chances that the family will have a
Why was Florida named "Florida" By ponce De Leon?
Ventifacts are created by a process of erosion called A. deflation. B. flow. C. abrasion. D. creep.
who was the eleventh president
which of the following describes the variable that responds to change
How many molecules are there in 122 grams of Cu(NO3)2?