honeycircles211632 honeycircles211632
  • 20-10-2020
  • Mathematics
contestada

Kenny bought a 18 ounce box of cereal for $3.46. What was cost per ounce?

Respuesta :

bellaesacove bellaesacove
  • 20-10-2020
18/3.46 to get the cost per ounce would be $5.20
Answer Link

Otras preguntas

What were some of the challenges the newcomers faced as they started their new life's?
What is the tense of the underlined verb in the sentence? "Will we need more snacks for the party?" asked Jeremy. A. present B. future perfect C. future D.
Jamestown was founded in the middle of the _____ Nation. Iroquois Manhattan Navajo Powhatan
Which term refers to a belief in two or more gods? A. polytheism B. monotheism C. catholicism D. atheism
12 members in dentes hiking club shared 176 ounces of trail mix equally how many ounces of trail mix did each member receive.
How do you solve 2n-7=5n-10 and what's the answer?
how can you use base ten blocks to find 2.16 divided by 3
Some of the earliest evidence of people riding horses in warfare as mounted archers or spear-throwers are usually credited to which of the following empires?
at a parade, 1/4 of the participants have red hair, 1/6 of them have brown hair and the rest of them have black hair. which fraction of the participants have b
f(x)= (x+2)^2 -1 Find x intercept Find y intercept Find vertex