TacoTuesday75
TacoTuesday75 TacoTuesday75
  • 20-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the Unit rate of 12 dogs cost $300?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-10-2020

Answer:

$25 per dog

Step-by-step explanation:

$300/12 dogs=price per dog

Answer Link
gwar2409
gwar2409 gwar2409
  • 20-10-2020

Answer:

25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain five important things that can be determined by studying fossils. Help please!
Which of the following can be used to discover an authors purpose
Read the following passage and then select the correct answer: According to some sources, more than 30 million adult Americans are unable to read. There are dif
The block Factory has boxes to Pack groups of one hundred blocks. if Max has an order for 2,340 blocks how can he pass them using the fewest packages?
what is the answer to √35d
In Spanish what are the present tense verbs for to compete considered to be stem changing verbs
What decision did the allies make snot the future of Germany at the yalta conference
A 10-mh inductor has a parasitic series resistance of rs = 0.5 ω, as shown below. If the current is given by i(t) = 0.1 sin(20t) a, find vr(t) , vl(l), and v(t)
Which of the following has the greatest first ionization energy: Li,Be,B, or C?
What minerals will a penny not scratch.