A chef is making pickles. He needs 15 gallons of vinegar. The store sells 2 gallons for 3 dollars, Is 30 gallons going to be 45 dollars, yes or no.

Respuesta :

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer:

no

Step-by-step explanation: