jabv024 jabv024
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

If a 24-oz bottle of water costs $2.16, what is the cost per ounce ?

Respuesta :

mikaylagabriellehuds
mikaylagabriellehuds mikaylagabriellehuds
  • 16-11-2020

Answer:

the answer is 0.09 per ounce

Step-by-step explanation:

You divide $2.16 by 24

Answer Link

Otras preguntas

Simplify......................​
Why should money be your motivation?
pls help i have test
can you guys help me measure x
due in 1 hour ok help
What is the Area of the shaded portion in the square.
in the figure what is the sum of the measures a,b,c,d,e and f of the angles marked.​
a. 135 b. 120 c. 144 d. 108
What is the second book in the Old Testament called?
How will you calculate it's surface area?​