saniyaallen17 saniyaallen17
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

ezra uses his bank account to buy gasoline for his car 3 times. each time he buys gasoline, it costs $18.50

Respuesta :

altenbosa
altenbosa altenbosa
  • 16-11-2020

Answer:

$55.30

Step-by-step explanation:

you multiply the cost of gas by howmany times he has bought gas.

Answer Link

Otras preguntas

Solve for X, Leave in simplest radical form. (Help)
Which of the following is the correct solution to the linear inequality shown below? y<2/3x+1 -
Which supermarket has a better buy? Store A: 12 cans of cola for $9 OR Store B: 18 cans of cola for $12.96
When ice melts, describe what is happening to thermal energy and the motion of the particles.
Which term means the spontaneous loss of a pregnancy 20 or more weeks after the pregnancy began?
how is evaluating an expression with fractions like evaluating an expression with whole numbers? how is it different?
A qué hora se llegara al puerto si el viaje se inicia a las 9:50 horas?
if you took an iq test and your score was 2 standard deviations above average assuming normal distribution approximately what percent of all iq test takers woul
r = the square root of P over 4 times pi times l. Solve for pi
26) (1+2x) 45° 27) SO