Klingleaustin07
Klingleaustin07 Klingleaustin07
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 3.25 pounds costs $19.50?

Respuesta :

zippysmartanddumb
zippysmartanddumb zippysmartanddumb
  • 16-11-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

divide 19.50 by 3.25

Answer Link

Otras preguntas

Blockage of the common hepatic duct would interfere with digestion of A) proteins. B) fats. C) disaccharides. D) complex carbohydrates. E) vitamins
According to the law of reflection, the _____ is equal to the angle of incidence. A. angle of refraction B. reflected ray C. angle of reflection
city that became center of art world after World War II
An expandable container of oxygen gas has a volume of 125 mL and a temperature of 25.0ºC. What volume will the gas occupy at 55°C?
Which phrase reveals how the narrator feels about Ann’s memory of this experience?
what is true about all quadrilaterals ​
Which of the following amendments directly ended slavery
The mean of 4 scores is 27. If three of the scores are 18, 29, 43, find the sum of the scores.
What is the complete predicate of the sentence
I just signed up and when I put in a question in the Question Box it blocks me from seeing the answering and I wants me to sign up again?