48xpnzx6yz
48xpnzx6yz 48xpnzx6yz
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

omar buys a pack of 8 towels for 24.00 find the unit price in dollar per towel

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2020

Answer:

um 3

Step-by-step explanation:

whats 24 divided by 3 mate? 3

i mean all u need is a calculator im dumb as hell and i know that...

hope...this helps you :) have a great day

Answer Link
user222111
user222111 user222111
  • 16-11-2020
3 nBAHAHAHAHAHAAH yeah I’m drunk sorry
Answer Link

Otras preguntas

A Venus flytrap closes around a small insect. Which life characteristic does this illustrate? A. reproduction B. response to stimuli C. permeability D. growth ♥
How were families formed in ancient Egypt
please help me! (picture)
Write an equation that involves multiplication, contains a variable, and has a solution of 5. Then write another equation that has the same solution and include
advantages of convicts in Australia ?
Which personal pronoun agrees with the antecedent in this sentence? Nobody who went on this camping trip will ever feel the same about sleeping in __________ ow
Chandragupta rebelled against the governors of _____. A. Ashoka B. Xerxes C. Seleucids D. Alexander
The frontier settlers wanted the lands owned by the Native Americans. True False
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. Was the people playing soccer at the park? B. Near the coast lives several species of aquatic birds.
There is no difference between the question and hypothesis steps of scientific inquiry true or false