deanchloe68 deanchloe68
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the product. List the units.

8 lb×$3.50/lb

Respuesta :

stizzy21 stizzy21
  • 16-11-2020
28 dollars for eight pounds
Answer Link

Otras preguntas

Arctic Gear LLC. recently adopted a new ERP​ system, but quickly found that it​ wasn't a perfect fit with their existing procedures. These differences between t
solve the system x+5y=-15 -2x-10y=30
Jason, a new salesperson at a shoe store, followed the customers around the store. He kept talking to them about all the products in the store even after a sign
Round to the nearest ten-thousand 568,135
2. Which theme of geography answers the question "Where are we?" A. Human/environment interaction B. Locations C. Region D. Movement E. Place
All factors that cause an increase in the rate of dissolving have what in common? They cause more frequent collisions between solute and solvent particles. They
23) Why did President Truman choose to drop an atomic bomb on Japan instead of ordering a land invasion? A) Japan's geography would not allow a land invasion.
The seller of a dry cleaning business has agreed not to open another dry cleaning business for two years within a one-mile radius of the sold business. Such an
Cory is hiking up a hill with a constant slope. The double number line shows that after Cory hikes 3 \text{ km}3 km3, start text, space, k, m, end text, his ele
Suppose that a meter stick is balanced at its center. A 0.11 kg mass is then positioned at the 17-cm mark. At what cm mark must a 0.38 kg mass be placed to bala