deanchloe68 deanchloe68
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.

$9.60 for 4 pounds

The unit rate is $
per pound.

Respuesta :

jasondiprimio jasondiprimio
  • 16-11-2020

Answer:

2.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain what is meant by the phrase maintain a household. a. the phrase​ "maintain a​ household" means to pay over​ three-quarters of the costs of the household
Qual é o ciclo de vida das moscas ? Relate todas as fases , desde o ovo até a morte
Explain in details the agency problem
Which key materials are less apt to retain thermal signatures and why? -Metal -Rubber -Plastic
Can I get help with number 2? (will vote brainliest answer)
find the perimeter of a regular octagon if one side has a measure of 8 cm.A. 72 cm.B. 56 cm.C. 64 cm.D. 16 cm. I NEED 3 PEOPLE TO ANSWER!
[tex] \sqrt{x} [/tex] (x-16) =?
Spinning an american roulette wheel 7474 times and recording the number the ball lands on
which is the main plot event in arsat stoy
explain how Langston hughes alludes to Whitmans poem to create a message in I too sing America