lovelyindiex2
lovelyindiex2 lovelyindiex2
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

pls help i dont get this and i want u to explain this pls

pls help i dont get this and i want u to explain this pls class=

Respuesta :

EarlGreyHot
EarlGreyHot EarlGreyHot
  • 16-11-2020

Answer:

$0.32/ $0.31

Step-by-step explanation:

unit prices are determined by dividing the price by the number of units, OZ in this case. $4.50÷14oz= $0.32

3.75÷12oz= $0.31

Answer Link

Otras preguntas

Consider the statement P: x + 9 = 10. Which of the following is an equivalent statement? Question 13 options: A) R: x > 0 B) Q: x – 9 = 10 C) S: x = 1 D) ∼P:
How would most Spanish speakers ask for a friend’s phone number?
Hi can you help with my Spanish homework(I will award pts after :D) The questions are based on a video Watch the video and write a summary of your understanding
What is the importance of natural vegetation?
self disclosure is most likely to occur
Water is to be boiled at sea level (1 atm pressure) in a 30-cm-diameter stainless steel pan placed on top of a 18-kW electric burner. If 60 percent of the heat
1. yo / andar / por las montañas enter answer 2. mis padres / vivir / en un piso bonito en la playa enter answer 3. mis amigos y yo / dar un paseo por la natura
PLEASE HELP I REALLY NEED HELP PLEASE.
How is rising action used in a story? A. To show what happens to the characters B. To drive the plot toward the climax O c. To explain background information D.
Level 1 R.18 Identify equivalent linear expressions II KAR Select the expressions that are equivalent to -7(75 + 1). 75-7 7(-75 + 1) -7(-5 + 8 + 1) -7s - 49