jayvyn00green
jayvyn00green jayvyn00green
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Sarah has open their own Bakery where customers can buy three chocolate chip cookies for 2.49 what is the unit price​

Respuesta :

itisbre19 itisbre19
  • 16-11-2020
the answer is .83 because 2.49 divided by 3 equals .83
Answer Link
duttannelise duttannelise
  • 16-11-2020

Answer:

$0.83

Step-by-step explanation:

2.49/*3= 0.83

*/ means divided

Answer Link

Otras preguntas

10. Which of the following are keys to thinking critically? (Check all that apply) ✓ Define your terms ✓ Tolerate uncertainty ✓ Consider other interpretations S
Describe Franklin’s research during World War I that earned her a doctorate in physical chemistry
Newton First. Song Lyrics.pdf Newton's Law Song Verse You just listened to a song about Newton's laws of motion. Now, it is your job to create a new verse to t
I REALLY NEED HELPPPPPDONT BE SHYYYY HELP MEHsersly no one can help????
Which of the statements is false regarding the chemical equation: 2Pb(NO3)2 (s) 2PbO (s) + 4NO2 (g) + O2 (g) Question 1 options: There are a total of 11 oxygen
Levels of HDL, LDL, and triglycerides in the blood: are simple traits. are influenced by many different genes. tend to cluster in one chromosome. are influenced
5.) Ralph spent less than $23. He needs to buy a bag of food for his dog, which costs $13.69. He also wants to buy some grapes that cost $1.89 per pound. Write
can someone help me ​
Listen to the audio and then answer the following question. Feel free to listen to the audio as many times as necessary before answering the question. According
Sumdog or MathplayGround (: