idontknow70
idontknow70 idontknow70
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $5.92. What is the unit cost?​

Respuesta :

silverhdx122583
silverhdx122583 silverhdx122583
  • 16-11-2020

Answer:

0.74

Step-by-step explanation:

5.92/8=0.74

Answer Link
JoGomes
JoGomes JoGomes
  • 16-11-2020

Answer:

0.74

Step-by-step explanation:

5.92/8=0.74

Answer Link

Otras preguntas

is 1620 divisible by 2,3,5,6,9,10
s=12 is the solution to which equation? a. 1/2 s 3=s-3. b. 2/3s-3=15-1/3s. c. 1 1/2 s -9=30 1 1/2sd. 2 1/2s 9=5-1/2s
3220 divided by 3 equals
What effect does the stamp act have today?
1. Juan believes that the __________ operates all over the world. (1 point) censor’s secret command government postal service military regime weather bureau
wrie y= 8^x in logarithmic
what is the fraction for 0.2
what do all organic substances have in common
Area of 3 2/5 and 4 /34
what percent of 630 is 270