jadagaming7
jadagaming7
17-11-2020
Mathematics
contestada
somebody help please this is for a grade
Respuesta :
ilovemath8323
ilovemath8323
17-11-2020
This should help by dividing the by what it cost in total your trying to find how much it cost for one can so your divide
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Which was a result of improved farming techniques and food surpluses? O Complex cities with large buildings sprang up very quickly. O Some people could focus on
A boating company charges $10 equipment fee and $5.50 per hour to rent a canoe. Which is the correct linear equation for this situation?
Place each statement about views of government in the correct space. strong popular assemblies Liberal view Conservative view strong regional governments weak e
Find the area of the following triangle:
In ancient times, plant and animal remains got buried, compressed, and transformed into fossil fuels like coal. Burning these fossil fuels today will affect whi
instruments used to measure the following quantities Mass weight length time and density of a liquid
A company is considering an investment project that would cost $8 million today and yield a payoff of $10 million in 5 years. Complete the following table by in
One reason the Renaissance began in Italy was that Italian city-states
Given right triangle XYZ, which correctly describes the locations of the sides in relation to _Y? a is opposite, b is adjacent, c is the hypotenuse a is the hy
The Money Pit Mortgage Company is interested in monitoring the performance of the mortgage process. Fifteen samples of five completed mortgage transactions each