konstindino konstindino
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Totsakan bought one can of pineapple chunks for $2. How many cans can Stefan buy if he has $16?

Respuesta :

stephanier0048 stephanier0048
  • 17-11-2020

Answer: she can buy 8 more pineapple chunks

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Finley is trying to transmit a sound wave that will travel continuously, but he is frustrated by the excess noise. What kind of signal is Finley sending?
Unit rate: $150 for 3 games
How to solve mean median and mode
whats the answer for name the value of each 2 in 222 222
features of stateless societies in precolonial africa
which of the following is spelled incorrectly? elected surounded promoted terrible begun
jared cycles 3/4 mile in 5 minutes. antonio cycles 2 miles in 13 minutes. whos speed is greater?
What is the value of the following coins 2 quarters, 4 dimes and 6 pennies
theory racial stereotyping
in the early stages of the united states, a person's voting was attatched to their _____. A. ageB. job C. property ownership