rodolfomendez259 rodolfomendez259
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Write the equations that model this problem:
Sanji bought 5 pears and 3 apples for $5.80. Ursula bought 10 pears and 7 apples for
$12.20.
How much world a pears cost and apples

Write the equations that model this problem Sanji bought 5 pears and 3 apples for 580 Ursula bought 10 pears and 7 apples for 1220 How much world a pears cost a class=

Respuesta :

jopp850
jopp850 jopp850
  • 17-11-2020
Pears are $.80 and apples are $.60
Answer Link

Otras preguntas

What are the similarities of photosynthesis and cellular respiration pathways
Please help me answer this question I REALLY WANT TO SLEEP!!!
Find the value of x so that m||n
Occurs when energy is added or removed
4. Ayla purchased two pairs of jeans for $30.50 and a shirt for $20.75. She paid with a one hundred dollar bill How much change will Ayla get back? 851.25 $48.7
A plane travels 395 kilometers in 5 minutes. What was its speed?
Please help me I have been stuck for 30 minutes.
Noah stands 170 meters away from a steep canyon wall. He shouts and hears the echo of his voice one second later. What is the speed of the wave?
Did the cart with the greatest force acting on it accelerate the fastest? Why or why not?
Which is greater 3.44 or 0.98?