tybranch120 tybranch120
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mother paid 22.10 for 2.6 pounds of steak. what is the price per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-11-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

Divide the price by size so 22.10/2.6!

Answer Link

Otras preguntas

Expand and simplify (x + 3)(x + 5)​
Define you’re available, write an inequality, solve. What is The quotient of a number and -2 is no more than -8
This is just a test
work out and simplify where possible 1/5 + 3/10
3y minus 27 i have no idea
(MARKING BRAINLIEST) Maggie and Katie go out to dinner there a bill comes to $64.50 they are required to pay 8.5% sales tax what is the total amount Maggie and
help meeeeeeeeeeeeeeee pleaseee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The population of a city in 2010 was 3.2 million and the relative growth rate was estimated at 2% per year. Assuming that the city's population follows an expon
a) A 20 resistor R₁ and a 60 22 resistor R₂ are connected to a 30 V source, as shown in Figure 7. i) How are resistors R₁ and R₂ are connected?​
Keeling (2002), nos traz alguns projetos. O texto destacado se refere. a qual alternativa: benefícios/caracteristicas da gestão de "O projeto pode ser protegid