mwest64 mwest64
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

A farm stand sells oranges in 3-lb bags for $3.75. What equation represents
the cost, c, for p pounds of oranges?

Respuesta :

bm228722
bm228722 bm228722
  • 17-11-2020

Answer:

.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please hurry I need help understanding this please explain
The answer sheet plz I need help
Solve for t: t ÷ 5 = 8
A city received 558 mm of precipitation one year and 619 mm of precipitation the next year. How much more precipitation did it receive the second year?
Which statement best explains how going to work affected women during and after world war 1
Rules in sports: Make the game easier to play. Restrict you while playing. Add difficulty to the game. Are designed to promote safety so that everyone can en
Simplify. 4^3 · 4^4 ---------- 4^9 A) 4^16 B) 4^2 C) 1/4^2 D) 1/4
"Ben and Adam always ask permission before inviting a friend over." what is wrong with this sentence?
I SERIOUSLY NEED HELP ASAP!!! The math problems are attached!!!
A nurse is teaching a client with diabetes mellitus who asks, “why is it necessary to maintain my blood glucose levels no lower than about 60 mg/dl?” how should